Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Dom Pomocy Społecznej w Resku

Bepieczny Senior

Utworzono dnia 25.05.2022

Z inicjatywy Starostwa Powiatowego oraz Powiatowej Komendy Policji w Łobzie, w dniu 24 maja br. w naszym Domu, odbyło się otwarte spotkanie z mieszkańcami-seniorami Reska w temacie zachowania bezpieczeństwa swoich środków finansowych w dynamicznie rozwijającym się ubankowieniu świadczeń oraz coraz to nowszych metod oszustw finansowych dokonywanych szczególnie na osobach starszych. Do Sali wielofunkcyjnej DPS przybyło kilkadziesiąt osób. W spotkaniu wzięła udział Pani Renata Kulik - Starosta Łobeski,  Pan Andrzej Gradus – członek zarządu Powiatu Łobeskiego oraz Pan Mariusz Szpryngacz – dyrektor Wydziału Spraw Społecznych i Promocji Starostwa. W spotkaniu wzięli również udział zainteresowani miekancy Domu oraz dyrekcja.

Pani Natalia Różyckia doradca klienta banku PKO BP oddział w Łobzie omówiła zalety posiadania konta, podkreślając coraz to nowsze metody zabezpieczeń, chroniących finanse przed wszelkimi cyberoszustwami. Następnie Pani kom. Magdalena Rymszewicz - oficer prasowy KPP w Łobzie, omówiła metody min „na szklankę wody” oraz „na policjanta” stosowanych  przez złodziei-oszustów. Prelekcja była zilustrowana filmikami instruktażowymi. Na koniec części wykładowej Pani Ewa Leszczyńska – kierownik inspektoratu ZUS w Łobzie przedstawia zalety Platformy Usług Elektronicznych (PUE ZUS) oraz nowe możliwości e-wizyt w ZUS bez wychodzenia z domu.

Po prelekcjach uczestnicy spotkania przy kawie i ciastku żywiołowo dyskutowali z prelegentami dopytując o szczegóły oraz dzieląc się osobistymi przeżyciami związanymi z przedstawianymi zagadnieniami.

Patronat medialny nad wydarzeniem objęła Gazeta Łobeska. 

 

Bezpieczny Senior

Utworzono dnia 25.05.2022, 10:01

NASZA PLACÓWKA

Kalendarz

Lista wydarzeń w miesiącu Listopad 2023 Brak wydarzeń w tym miesiącu.