Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Dom Pomocy Społecznej w Resku

PIKNIK RODZINNY - 14 czerwca 2024 r.

Utworzono dnia 17.06.2024

PIKNIK RODZINNY -14.06.2024 r.

W dniu 14 czerwca 2024 roku na pięknym terenie rekreacyjnym naszego Domu odbył się długo wyczekiwany Piknik Rodzinny. Uczestniczyli w nim Mieszkańcy Domu ze swoimi Rodzinami, Przyjaciółmi i Znajomymi. Swoją obecnością zaszczycili nas zaproszeni goście: Pan Edward Arys Starosta Powiatu Łobeskiego, Pan Paweł Marek Wicestarosta Powiatu Łobeskiego, Pan Ryszard Sola Przewodniczący Rady Powiatu w Łobzie Pani Lidia Czyż i Pan Józef  Drozdowski Członkowie Zarządu Powiatu w Łobzie, Pani Janina Mazuro Wiceprzewodnicząca Rady Powiatu w Łobzie, Pan Sławomir Brodniak Skarbnik Starostwa Powiatowego w Łobzie, Pani Paulina Pawłowska Radna Rady Powiatu w Łobzie, Pan Arkadiusz Czerwiński Burmistrz Reska, Ks. Dziekan Proboszcz Kan. mgr. lic. Marian Kaptur, Ks. Dariusz Pauk, Pan Jarosław Namaczyński Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Łobzie, Pani Iwona Lewandowska Dyrektor Centrum Usług Społecznych w Resku, Pan Grzegorz Wall Kierownik Warsztatów Terapii Zajęciowej w Łabuniu Wielkim wraz z uczestnikami warsztatów,
Pan Dariusz Siemasz Dyrektor Zespołu Szkół w Resku, Pani Agata Popielarz Wicedyrektor Liceum Ogólnokształcącego w Resku, Pani Violetta Dynarska-Adamowicz Wicedyrektor Szkoły Podstawowej w Resku, Pani Joanna Konrad Dyrektor Centrum Kultury w Resku, Pan Sławomir Bielski p.o. Nadleśniczego Nadleśnictwa Resko, Pan Paweł Wawrzyniak Naczelnik OSP Resko i Druhowie OSP Resko, Pani Katarzyna Mach Kierownik Apteki Optimum w Resku, Pan Andrzej Gradus wraz z małżonką i Pan Aleksander Wawrzyniak Przyjaciel i Sponsor Naszego Domu, Pani Olga Piórkowska
i Wolontariusze z Zespołu Szkół w Resku oraz Pracownicy Domu. Pogoda była wspaniała, co sprzyjało serdecznej i rodzinnej atmosferze pikniku. Mieszkańcy z niecierpliwością oczekiwali przyjazdu swoich bliskich, a kiedy w końcu się spotkali, radość była ogromna, ponieważ rodzina odgrywa dla nich niezwykle ważną rolę. Wszystkich gości w sposób uroczysty powitały Pani Dyrektor Renata Breyer i Zastępca Dyrektora Pani Kinga Jaworska życząc miłego spędzenia czasu i udanej zabawy. Następnie głos zabrał Ks. Marian Kaptur, podkreślając znaczenie rodziny i wspólnego spędzania czasu. Program artystyczny rozpoczął się występem grupy teatralnej "Horyzont" działającej w naszym Domu, która zaprezentowała taneczne przedstawienie pt. "Piraci".
Za dostarczenie miłych wrażeń Podopieczni dostali gromkie brawa. Po spektaklu Mieszkańcy i goście otrzymali kolorowe balony wypełnione helem. Zanim je wypuścili, każdy musiał pomyśleć życzenie, co dodało wyjątkowości tej chwili. To było niezwykle i wzruszające widowisko. Kolejnym punktem programu było wręczenie wyróżnień i nagród dla Podopiecznych za ich aktywną postawę, zaangażowanie oraz realizowanie założeń rehabilitacji społecznej w różnych dziedzinach życia Domu.
Miłym akcentem były również serdeczne podziękowania od Dyrekcji, Mieszkańców i Pracowników dla Pan Andrzeja Gradusa, wieloletniego Przyjaciela Naszego Domu.
Następnie Pani Dyrektor Renata Breyer zaprosiła wszystkich na tort i skroiła pierwszy kawałek.
Była to chwila wspólnego świętowania, pełna uśmiechów i wzajemnej serdeczności. Podczas pikniku odbyły się konkursy sprawnościowe, w których udział wzięli Mieszkańcy wraz z rodzinami i opiekunami. Celowali rzutkami do balonów wypełnionych wodą, rzucali do celu i biegali w japonkach, rywalizacja była zacięta. Muzyczną oprawę zapewnili zespół "Skan" naszego Domu oraz zaproszony zespół muzyczny "DanWess". Była to duża dawka dobrej i skocznej muzyki, przy której wszyscy świetnie się bawili. Goście mieli również możliwość zrobienia sobie pamiątkowych zdjęć na specjalnie przygotowanej ściance, obejrzenia kronik Domu oraz wpisania się do księgi pamiątkowej.
Nie zabrakło też słodkości i potraw z grilla, które cieszyły się ogromnym powodzeniem.

Składamy serdeczne podziękowania dla naszych Sponsorów, których hojność pozwoliła nam na zorganizowanie Pikniku rodzinnego w tak szczególnej i odświętnej oprawie.

 • ABENA Polska Sp. z o. o Łozienica / Goleniów,
 • Nadleśnictwo Resko,
 • Anna i Wojciech Plucińscy ,,Wega Invest”,
 • Barbara Popow, Leokadia Zarzycka ,, Drewex S. C.  Resko,
 • Edyta Taśminska P,H.U ,,IN – BUD” Resko,
 •  Kacper i Antoni Adamcewicz WoodRes Centrum Drewna Resko,
 • Suma Sp z o. o. Koszalin,
 • Cukiernia Piekarnia Wiesław Żelek,
 • RARS Składnica Resko,
 •  Renata Ostrowska  ,,Studio Dao”,
 • Gospodarstwo Ogrodnicze Aleksander Wawrzyniak,
 • Marta i Andrzej Nowakowie Policko,
 • Leszek Wawrzyniak Prezes Zakładu Usług Budowlanych i Komunalnych ,, ZUBIK”
  w Resku,
 • Pan Marcin Bloch,
 • Centrum Kultury w Resku,
 • Centrum Usług Społecznych w Resku,
 • Sołectwo Ługowina,
 • Sołectwo Łagiewniki,
 • Warsztaty Terapii Zajęciowej w Łabuniu Wielkim,

Serdeczne podziękowania kierujemy do Pani Olgi Piórkowskiej oraz wolontariuszy z Zespołu Szkół
w Resku za ich nieocenione wsparcie podczas pikniku, który dzięki waszemu  zaangażowaniu
i pomocy był jeszcze bardziej udany.

Piknik Rodzinny przyniósł nam wszystkim wiele radości i pokazał, jak ważne są chwile spędzone razem. Był to czas pełen miłości, wzajemnego wsparcia i serdecznych rozmów. Dzięki temu wydarzeniu mogliśmy poczuć, jak wiele radości przynosi bycie razem i jak wartościowe są wspólnie spędzone chwile. Z niecierpliwością czekamy na kolejne takie rodzinne spotkania, które z pewnością przyniosą nam równie wiele szczęścia i pozytywnych emocji.

 

Piknik Rodzinny - 14 czerwca 2024 r.

Utworzono dnia 17.06.2024, 14:37

NASZA PLACÓWKA

Kalendarz

Lista wydarzeń w miesiącu Lipiec 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.